A A A
Program Mój Prąd

Program jest skierowany do osób fizycznych wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

Drugi nabór do Programu Mój Prąd trwa od13 stycznia 2020 do  18 grudnia 2020 lub do wyczerpania środków. Celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Dofinansowanie w formie dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. Wnioski należy składać w formie papierowej na formularzu, z podpisem własnoręcznym wnioskodawcy lub poprzez formularz udostępniony na portalu GOV.pl.

Wnioski w wersji papierowej należy wysłać na adres:

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

ul. Konstruktorska 3A

02-673 Warszawa

Szczegółowych informacji o programie udzielają Doradcy Energetyczni za pośrednictwem strony https://doradztwo-energetyczne.gov.pl
oraz pod numerem telefonu 22 45 95 990 w dni robocze 8.00-15.00, wybierając:
nr wewnętrzny 1 - jeśli chcesz uzyskać informację o programie (np. jak złożyć wniosek)
nr wewnętrzny 2 - jeśli chcesz uzyskać informację o statusie złożonego wniosku

Funkcjonują również dedykowane skrzynki:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - informacja o złożonych wnioskach i uzupełnienia dokumentów

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - informacja na temat programu (jak złożyć wniosek)

Informacje o programie Mój Prąd można także uzyskać u naszego ekodoracy: pok. 40 II piętro, Urząd Miejski w Słomnikach, nr tel. 123881102, wew. 140.

Bądź na bieżąco: