A A A
Święto Czekolady

W sobotnie popołudnie 24 sierpnia po raz kolejny bawiliśmy się na pikniku rodzinnym „Święto Czekolady z orzechami. Stacja Słomniki pociąg do muzyki”, który co roku organizuje Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Słomnikach.

W tym roku oprócz miasteczka zabaw dla dzieci, orzechowych i czekoladowych warsztatów i konkursów dzieci mogły spróbować swoich sił w miasteczku rowerowym, gdzie poznawały zasady bezpiecznej jazdy na rowerze; ciekawym i budzącym duże emocje punktem imprezy były pokazy akrobacji rowerowej w wykonaniu akrobaty rowerowego Piotra Bielaka. Nie zabrakło eksplozji kolorów przy pomocy proszków holi, kramów z malowaniem buzi i kolorowymi warkoczykami, a także edukacyjnego przedstawienia w wykonaniu Teatru Kultureska pt. „Bukiet talentów”. Wieczorem odbył się koncert Oli Nizio i zespołu Redlin. Na pikniku swoje produktu promowało także Koło Pszczelarzy ze Słomnik.

Galeria zdjęćOrganizatorem imprezy było Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Słomnikach, partnerami – Stowarzyszenie LGD Jurajska Kraina, na którego stoisku każdy mógł uzyskać informację o dofinansowaniu projektów oraz zaopatrzyć się w informatory turystyczne i gadżety promocyjne; firma Wawel S.A., która podarowała czekoladę i inne słodycze oraz firma Intersnack Poland, dzięki której każdy mógł się poczęstować  orzeszkami, chipsami i prażynkami.